UZMANLIKLAR

Mühendislik ve Tasarım

Mühendislik ve tasarım projeleri, birden fazla alanın entegre ve özverili bir şekilde çalışmasını gerektirir. Statik, mimari, elektrik ve mekanik tasarım gibi farklı alanlarda uzmanlıklar gerektiren ve çeşitli sektörlerde yürütülen projelerimizde tecrübeli mühendislerimiz, uzmanlarımız ve danışmanlarımızla tüm proje disiplinleri arasında başarılı bir entegrasyon süreci yürütüyoruz.

Statik Projeler

Yapının iskeletini oluşturan proje türü olması sebebiyle statik projeler, yapı süreçlerinin temelidir.

Binada kullanılacak betonarmeden ahşaba veya çelik gibi farklı malzemelerin yükleri, yapıları ve dizilim şeklinin neredeyse kusursuz bir şekilde hesaplanarak oluşturulması gerekir. Fen, matematik ve geometri alanında uzmanlaşmış inşaat mühendisi kadromuzla yaptığımız statik çizimlerle temeli sağlam atılmış, emniyetli yapılar yaratmak için desteğimizi alabilirsiniz.

Mekanik Projeler

Yapının amacına uygun havalandırma, klima, ısıtma, sıhhi tesisat, yangın söndürme, basınçlı hava, yalıtım gibi sistemlerin projelendirmesini müşteri talepleri doğrultusunda 2 veya 3 boyutlu olarak yenilikçi ve optimum sistem çözümleri olacak şekilde tasarlıyoruz.

Elektrik Projeleri

Yapının amacına uygun aydınlatma, kuvvet, telefon, data, yangın algılama, topraklama, seslendirme, tv, kamera, otomasyon gibi sistemlerin projelendirmesini müşteri talepleri doğrultusunda 2 veya 3 boyutlu olarak yenilikçi ve optimum sistem çözümleri olacak şekilde tasarlıyoruz.

Mimari Projeler

Binanın genel tasarımının yapıldığı mimari projelerde, arsa-bina uyumluluğu ve binanın kendi içerisindeki oran-orantı, kütlesel uyumu baz alınır. Bu projenin teknik açıdan titizlikle hesaplanmış olması gerekir; böylece bina ya da konut kusursuz olacaktır. Teknik tarafının yanı sıra mimari projeler göze hitap eden çizgiler de taşımalıdır.

Altyapı Projeleri

Altyapı projeleri, kusursuz bir yapıya sahip olmadan önce binanın tehlikesiz ve doğru bir noktaya temel atılmasını hedefler. İçme suyu, atık su arıtma, kanalizasyon gibi etkenlerin hepsi altyapı projelerinin bir konusudur.

Restorasyon ve Güçlendirme Projeleri

Bu projeler binanın zarar gören kısımlarını güçlendirmeye ve yenilemeye yönelik projelerdir. Her binanın sil baştan yeniden yapılması mümkün olmayacağı için restorasyon ve güçlendirme projeleri sayesinde sadece hasarlı alanlar onarılabilir.

BIM Sistemi ile Tasarım

Türkçe ismiyle Yapı Bilgi Modellemesi, binanın üç boyutlu tasarımının kolaylıkla yapılabilmesini sağlar. Üstelik bu sistemle sayesinde binanın yapımının her aşamasına ulaşma ve hakkında bilgi alma sağlanır.

Alize Mühendislik olarak son teknolojiyi ve yılların deneyimini farklı çalışma alanlarımızla hizmetinize sunuyoruz.

İletişim Formu

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


İnşaat ve Proje Yönetimi

Proje yönetimi, gerçekleştirilmesi planlanan programların zaman, mekan ve finansal kaynakların etkin bir şekilde kullanılarak yürütülmesi ilkesine dayanır. Alize Mühendislik olarak proje yönetiminin farklı aşamalarında işverenlerimizin stratejik çözüm ortağı olmamızın yanı sıra proje tamamlandıktan sonra da tam destek vererek sürdürebilir bir hizmet politikası sunuyoruz.

Proje Planlama ve Kontroller

Yatırım, fayda-zarar tablosu, mali giderler gibi etmenlerin konu alındığı proje planlamada amaç uygulamak istediğiniz planın en faydalı şekilde ortaya çıkmasıdır. Kalite-uygunluk esas alınarak yola çıkılan bu planlamalarda amacımız planınızı en kârlı ve en donanımlı şekilde oluşturmaktır.

Bütçe ve Takvim Takibi

Ortaya çıkarmak istediğiniz yapının maliyeti titizlikle hesaplanır ve mali kaybınızın olmaması üzerinde çalışılır. Böylece önceden hesabınızı yapmış, finansal olarak hazırlanmış olursunuz.

İhale Yönetimi

İhale ile ilgili bütün detayların hazırlanması ve yönetilmesi işlemi ihale yönetimi olarak adlandırılır. Buna göre binanın teknik değerlendirmeleri yapıldıktan sonra gerekli bütçe, ekip gibi diğer materyaller araştırılır. İhalenin takibi ve bundan sonraki adımları da bu yönetime dâhildir.

Yapım Koordinasyonu ve Denetimi

Projenin hayata geçirilmesi kararlaştırıldıktan sonra yapılacak eylemleri denetlemek bu sınıfa girer. Hiçbir teknik aksaklık olmadan, son derece yasal olarak proje geliştirmek için yapılacak bu denetim ileride farklı sorunlarla karşılaşmanızı baştan engeller.

Tasarım Koordinasyonu ve Denetimi

Şantiyede kullanılacak projelerin onayını almak ve sonrasında denetimini sağlamak tasarım koordinasyonu ve denetimi teriminin karşılığıdır. Yapıların tüm süreçlerinin doğru ve tam zamanlı koordinasyonu sonrasında emek, zaman ve maliyet kaybını önler. Süreçler gerçekleştirilirken belirlenen hedeflere doğru şekilde ulaşılıp ulaşılmadığı sürekli olarak denetlenir.

Risk Yönetimi

Her projede yaşanabilecek talihsizlikleri önceden minimuma indirmek mümkündür. Risk yönetimi sayesinde projenin güvenliği üst seviyede sağlanmış olur. Aniden oluşabilecek sorunların tespiti ve ortadan kaldırılabilmesi için bu denetim şarttır.

Raporlama

Yasal olarak doğru bir iş ortaya çıkardığınızı kanıtlamak için raporlamaya ihtiyaç duyarsınız. Resmi kurumlara bilgi vermek olarak da tanımlanabilecek bu işlem oldukça önemli bir unsurdur.

İletişim Yönetimi

Bilgi dağılımının gerektiği sıklık ve nitelikte yapılabilmesi için iletişim yönetimi projenin hayata geçirilmesinde önemli rol oynar. Değişim ve yeniliklerin sürekli olarak aktarımı sayesinde projede gerçekleşen bir kusur erken şekilde toparlanabilir.

BIM Sistemi ile Proje Yönetimi

BIM Sistemi ile projenizin her adımını yakından takip edebilir, bağlantılı sorumlu ve çalışanlarla buna göre iletişim kurabilirsiniz. Son derece teknolojik ve donanımlı bu yöntem pratik ve kazançlı bir yöntemdir.

Alize Mühendislik olarak projelerinizi adım adım takip etme görevini gururla sırtlanıyoruz. Bize güvenerek gerçekleştireceğiniz projelerde kaliteyi ve kazancı bulacak, hizmetimizden son derece memnun kalacaksınız.


Danışmanlık

İnşaat ve yapı sektöründe danışmanlık vermek için 30 yılı aşkın tecrübemizi alanında uzman profesyonellerle çalışarak ortaya koyuyor; işverenlerimizin proje risklerini asgari seviyeye indirerek marka değerlerini en yüksek seviyeye getirmeyi hedefliyoruz.

İşverenlerimize global standartlardaki kalite anlayışımızla projelerinin yaşam döngüsü boyunca bütünleşik bir hizmet deneyimi yaşatıyoruz.

Tasarım Koordinasyonu ve Değerlendirme

Yapmış olduğunuz veya yapacağınız tasarımın en detaylı incelemeleri, potansiyel performansı, yapımı esnasında kullanılacak malzeme seçimine kadar tasarımınızla ilgili her konuyu düşünüyor, onu en iyi haline getirmenize yardım ediyoruz.

Yeni ve Eski Yapıların Statik Analizleri

Bir yapının en önemli sistemi olan iskeletini statik projelerle oluşturduğumuz gibi, hâlihazırda var olan binaların statik incelemelerini de yapıyoruz. Böylece yapının emniyeti ve sağlığını öğrenerek projenizi geliştirebiliyorsunuz.

Modelleme

Oluşturmak istediğiniz projeyi teknolojinin gücüyle birleştiriyor ve bilgisayar üzerinde üç boyutlu bir model oluşturuyoruz. Bu model sayesinde tasarımınız daha detaylı incelenme ve geliştirilme olanağı bulunuyor.

Planlama, Araştırma, Ölçümleme ve Raporlama

Projeniz uygulamaya konmadan önce ve sonrasında sürekli olarak denetim yapmak ve rapor tutmak yorucu bir iş olabilir. Sigma Mühendislik olarak bu oldukça önemli sorumluluğu biz üstleniyor ve projenizin her adımını konusunda deneyimli ve tecrübeli ekiplerimiz ile yakından takip ediyoruz.

Yapılandırma ve İnşaat Gereksinimleri

Projenizin tam olarak tasarladığınız gibi hayata geçmesi için ona en uygun malzemeleri kullanmalısınız. Bizden destek alarak yatırım miktarınıza en uygun ve en kaliteli malzeme seçenekleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Değer Mühendisliği

Aklınızdaki tasarım hayat bulurken bunu en uygun maliyetle yapmak, ilerleyen zamanlarda da bu yapının değerine değer kattığına şahit olmak istemez misiniz? Dilerseniz bu amaçta değer mühendisliği danışmanlık seçeneğimizle sizlere profesyonel bir yardım eli uzatıyoruz.

Yapılabilirlik Etütleri

Projeniz hayata geçmeden önce projenizle ilgili kapsamlı bir araştırma, ardından da yorumlama yapılması gerekir. Bunun en temel nedeni bir sonraki adım olan inşa kısmında problem yaşamamak ve gelecekte projenizin istediğiniz kâr düzeyine gelebilmesidir. Bu araştırma görevini sizin adınıza biz devralıyoruz.

Fizibilite Çalışmaları

Projenize yatırım yapmadan önce bu projenin ne kadar gelir getireceği ve uygulanmaya konmaya deyip değmeyeceği önemli bir sorudur. Bu sorunun cevabını önceden bulmak için yapılan araştırmalar zinciri fizibilite çalışması olarak adlandırılır.

Due Dilegence

Bir proje satmanın ya da satın almanın ne kadar kârlı olup olmadığını sizin yerinize biz araştırıyoruz. Yapacağınız yatırımın hukuki ve mali değerlendirmelerini raporlarla destekleyip somut belgeler eşliğinde seçim yapmanıza yardımcı oluyoruz.

30 senelik tecrübelerimiz ışığında projelerinizi en avantajlı şekilde hayata geçirmenize ve gelecekte bundan kâr etmenize yardımcı olmak için Alize Mühendislik olarak sizlere en prestijli danışmanlık hizmetlerimizi sunuyoruz.